Blog uczniów Zespołu Szkół w Garboszycach, w którym staramy się zachęcić wszystkich do jedzenia owoców i warzyw pięć razy dziennie
Kategorie: Wszystkie | Co robimy? | Księga przepisów | Pytanie na śniadanie | Szkoła w obiektywie
RSS

Szkoła w obiektywie

piątek, 23 maja 2008

 

200 studentów ze szkoły z Twickenham, podczas egzaminów jadło banany na śniadanie, w czasie przerw i na obiad by poprawić swą zdolność uczenia się. Badania pokazały, że potas w nich zawarty znacznie pomógł uczniom skupiać się na lekcjach.

 


 

czwartek, 22 maja 2008

 Zachęcam uczniów szkoły w Graboszycach do jedzenia owoców. Po co marnować życie na jedzenie słodyczy i picie coca-coli. Lepiej wyciągnąć pyszne, świeże i zdrowe owoce i pić sok pomidorowy.

Zapamiętaj: pomidor dostarcza witaminy B1, cytryna i pietruszka witaminy C, a orzechy wpływają na mądrość. Więc gdy to pomiędzy lekcjami będziesz spożywał - same szóstki do dziennika!

Konrad Gzela 

środa, 21 maja 2008

Dzięki owocom mamy ładną cerę. owoce są zdrowe i dodają nam sił. Nie ma w nich dużo kalorii, więc nie tuczą. A najważniejsze jest to, że owoce i warzywa mają w sobie witaminy.

Dominika Zając

Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny, które jedzą owoce!

Jedząc owoce i warzywa mamy energię do zabaw, gier i różnych sportów. Codziennie powinniśmy jeść dużo owoców i warzyw. A po grze w piłkę lub po lekcji WF-u dobrze wypić owocowy sok.

Krzysiek Steczek

Krzysiek na bramce

Maciek z pomidorem

A wszyscy zawsze zastanawiają się skąd Maciek i Krzysiek mają tyle energii...