Blog uczniów Zespołu Szkół w Garboszycach, w którym staramy się zachęcić wszystkich do jedzenia owoców i warzyw pięć razy dziennie

Co robimy?

piątek, 23 maja 2008

Przez ostatnie dni robiliśmy zdjęcia, nagrywaliśmy filmiki, pisaliśmy krótkie artykuły, wywiady i przepisy. Wszystko po to, aby zachęcić Was do częstego jedzenia owoców i warzyw. Dla naszego zdrowia powinniśmy jeść je conajmniej 5 razy dziennie, czyli sięgać po 5 porcji owoców lub warzyw. Jedna porcja to na przykład jabłko, pomarańcza, filiżanka truskawek lub poziomek, szklanka soku owocowego, chrupiąca marchewka lub pożywny marchewkowy sok, banan, brzoskwinia, miseczka sałatki lub surówki (owocowej albo warzywnej). Jest z czego wybierać, więc na pewno każdy znajdzie to co lubi. A przecież wszystkie te rzeczy są nie tylko zdrowe, ale też bardzo smaczne. Zachęcamy Was do wypróbowywania naszych przepisów, do przynoszenia owoców jako przekąsek do zjedzenia na przerwie. Niech w naszej szkole zapanuje moda na jedzenie owoców i warzyw.

 

Naszą stronę-bloga wysłaliśmy na konkurs "Owoce i warzywa na 5" . Trzymajcie ze nas kciuki! Wyniki 15 czerwca. Niezależnie od tego czy wygramy mamy nadzieję kontynuować naszego bloga. Mozę ktoś chciałby zaproponować własny przepis lub opisać o swoim sposobie na zdrowie.
wtorek, 20 maja 2008

Zdecydowaliśmy się wziąć udział w akcji "5 x dziennie warzywa i owoce" organizowanej przez Instytut Żywności i Żywienia oraz firmę Tymbark. Nasz nowy blog, młodszy kolega szkolnej gazetki superbuda.blox.pl , jest wynikiem wspólnej pracy uczniów klas czwartej i piątej Szkoły Podstawowej w Graboszycach. Pod opieką pani Barbary Pasterak na lekcjach języka polskiego spisywaliśmy przepisy na nasze ulubione dania z owocami i warzywami. Układaliśmy też wywiady z owocami i warzywami, żeby zachęcić wszystkich do ich jedzenia - przecież mają tyle witamin, a przy tym sa bardzo smaczne.


Mamy nadzieję, że nasza akcja promocyjna przyczyni się do częstszego sięgania po owoce i warzywa nie tylko przez uczniów naszej szkoły.